Rannarootslaste elu ja olu
 
Karantiiniperioodil oleme juba jõudnud läbi käia kõik meile tuttavad kohad, aeg on teha uusi avastusi ning otsida üles huvitavaid kohti, kus saaks puhata, riigist lahkumata! Eesti edelarannikul on ammusest ajast elanud kohalikud rootslased, seal seisavad Rootsi stiilis punased majad ning teeviidad on rootsi keeles, igas külakeses on oma sadam, kohalikud harrastavad veesporti ning seal on suurepärane puhas loodus! Kõlab huvitavalt? Aga see on alles algus.
Tee peal astume läbi Padise kloostrist, mis on ainuke meie ajani säilinud tsisterlaste klooster Põhja-Euroopas. Väga võimalik, et meie oleme ühed esimestest, kes seda külastavad pärast väljakaevamisi ning restaureerimist. Tornid, käigud ja maa-alused ruumid hoiavad endas sajandite saladusi. Saame tunda ennast tõeliste avastajatena ning proovime neid saladusi enda jaoks välja uurida! Sealsamas saame tutvuda ka Padise mõisaga, mis on endiselt von Ramm perekonna järeltulijate valduses.
Harju-Risti kirikus saame näha tõeliselt haruldasi asju: Eesti kõige vanemat kella, „poolikut torni“ ja saame teada aardest, mis leiti 2011. aastal väljakaevamiste ajal.
Edasi suundume tutvuma metsadega ja rannikualaga. RMK looduskeskuses saame teada, kuidas õigesti teha majakesi erinevatele metsaelanikele ja lindudele, mis on RMK turisti pass ning kuidas looduses ohutult puhata. Mööda metsarada jalutame mere äärest järve äärde, mis on täis kauneid vesiroose ning selle juures on peidus vana raadiojaama varemed, jaam ise oli ehitatud veel tsaariajal. Saame teha piknikupeatuse, seega võtke oma võileivad kaasa, tee-kohv on saadaval bussis. Kõik saavad leida endale meeldiva koha lõkkeplatsidel, Nõvas on neid piisavalt. Kui te aga otsustate tulla mingil ajal siia tagasi, siis kindlasti oodake ära, kuni läheb pimedaks ning tehke üks jalutuskäik mere ääres. Siin püütakse kala ning valgustatud ujukite tulukesed vee peal on kui tähtede peegeldused!  
Kivisäärel astume läbi majakesest, kust teostatakse rändlindude vaatlemist ning kalasadamas näeme, kuidas tuhanded kajakad ootavad kalameeste tagasipöördumist, mida toodab kohalik väike tehas ning saame kaasa osta värskesoolatud või suitsutatud kala. Astume läbi ka jahisadamast ning saame teha kohvipausi stiilses merevaatega  kohvikus. Rannast on näha ka Osmussaar, kus, kui uskuda legende, on leidnud oma viimase puhkepaiga põhjamaalaste jumal Odin.
Roosta külas on väga mõnus puhata suvel väikestes Rootsi stiilis majakestes, eriti, kui on tahtmist proovida ennast veespordis. Just siia kogunevad kõikvõimaliku surfingu harrastajad.
Lõpetuseks käime ka Noarootsi tuulikutepargis, tutvume rohelise energia jõuga ning pöördume koju tagasi, kuhu plaanide järgi jõuame kella 19ks. 
 
 
Domiinklaste klooster
 
Kohtume kloostri väravate juures aadressil Vene 18.
Võimalik, et olete juba sadu kordi siit mööda käinud, tähele panemata, et suure liikumisega tänava kõrval asub tegustev domiiniklaste ordu klooster. Kuigi meie vanalinn on jätnud siia-sinna vihjeid siltide, kiviplaatide, tornide ja käikude nimetuste näol, vähesed on märganud kloostrisse sissepääsu, käinud selle südames ning saanud teada selle saladusi.
Otsime üles varjatud kiriku, mis on pea sama suur, kui Pirita kloostri kirik, käime ristikäikudes ning siseaias, kus oli isegi keelatud rääkida.
Saame teada, kuidas pääseda kirikust teatrisse, kus asuvad kahekorruseline kaev ning Munkadetagune torn ja kuuleme, mis filme on tehtud „Jumala Koerte“ ruumides.
Vaatame ka tegutseva kiriku sisse, kus võeti vastu Rooma Paavsti ning saame teada katoliku maailma tänapäeva kohta.
Plahvatus, kummitus, aare, veidrad naabrid, ime ja igavene armastus – juttu tuleb paljust!
 
 
 
 
Kuidas Tallinn linnamüüridest välja astus
 
Kohtume Raekoja platsil, kella all.
Tihti tundub, et Tallinna kõige huvitavam osa on vanalinn. Kindlasti ei saa sellega vaielda, kuid kõigest 150 aastat tagasi unistasid linlased just linnamüürist väljaastumisest ning lõpuks avanes neil see võimalus. Nüüd Tallinna tänavatelt, justkui võimsa puu aastaringidelt, on võimalik lugeda linna kasvu kohta. Lähme ja leiame need „rõngad“ üles!
Saame näha, kuidas linn arenes, muutudes vanast kindlusest tänapäeva pealinnaks. Alustame keskaegse Revali keskusest ning liigume tänase, esimese müürivälise tänava ja esimese tõelise linnakvartali, Rottermanni kvartali, poole. Lõpetame juba kaasaegse Tallinna keskuses – Viru Väljakul. 
 
Sisesta salasõna
Sule
Jah
Tühista
Sule
Jah
Tühista